FK Meteor 98

2010/2011

MU - BITVA NA VÍTKOVĚ

Bohemians 1905 r. 99 x Meteor  1:2  Branky: Miky Hrdina, Vojta Kaifer ...
Průběh utkání odpovídá nadpisu. Do slova a do písmene. Včera se nám trochu oteplilo a do boje jsme vyrazili opět jenom s dvanácti bojovníky. A měli toho chlapci dost. O to víc jim přeji ty tři získané body z venkovního zápasu. Cesta k nim však nebyla vůbec jednoduchá. První půle z naší strany nebyla na naše možnosti vůbec špatná, ale většina akcí končila těsně za půlkou. Buď záloha nedokázala dostat balon za soupeřova obránce nebo se nám míč vracel od našich útočníků, kteří nedokázali balon udržet a prosadit se. Celé drama prvního poločasu se odehrávalo v území od vápna k vápnu, boj o každý metr území. Soupeř zahrozil asi třikrát a nejblíže skórování měl, když střelou nestřelou líznul naší tyč. My jsme soupeřovu bránu vážněji neohrozili. Stav prvního poločasu byl 0:0.
V kabině o přestávce proběhla rušná debata. Přeházel jsem sestavu a to dost odvážně, kdy jsem typické obránce vyhnal do útoku. A hned to bylo znát. Druhá půle byla o poznání lepší. I tak se čekalo na branky do posledních pěti minut zápasu. V 56 minutě utkání se vydal útočník Dan Švarc (obránce) na sólo do soupeřova vápna, ale prováhal střeleckou pozici. S balonem se dostal k rohovému praporku, odkud našel svého parťáka v útoku a ten hlavou otevřel skóre zápasu. Nebyl to nikdo jiný než útočník Miky Hrdina, jinak levá obrana. 1:0 pro nás. Hned po tomto gólu šel na hřiště odpočatý Vojta Kaifer a z další následné akce dokázal z dálky padajícím listem překonat brankáře domácích ještě jednou. 2:0 a dýchalo se o poznání lépe. Na závěr jsme hloupě inkasovali z přímého kopu, kdy jsme nedokázali pokrýt soupeřova hlavičkujícího hráče, který stav zápasu upravil na konečných 2:1 pro Meteor. Nebylo to pro nás lehké utkání, ale kluci ho zvládli. Díky.
 Sestava: Jan Bartoš, Petr Urbánek, Dan Švarc, Miky Hrdina, Ondra Šindler, Michael Fejt, Jakub Panýrek, Vojta Jiroušek, Pavel Láf, Tomáš Vydra, Dominik Stratil, Vojta Kaifer
Branky: Miky Hrdina, Vojta Kaifer